czwartek, 25 października 2012

"Wojna uczuć" Chris Bohjalian


" Na ścieżkach wojny"
Tytuł oryginału:  Skeletons at the feast
Język oryginału: angielski
Przekład na język polski: Maciej Potulny
Rok wydania: 2010 rok
Wydawnictwo: Sonia Draga
ISBN: 978-83-7508-256-2
Liczba stron: 325

Wchodząc do biblioteki zauważyłam książkę o całkiem przyjemnej dla oka oraz wiele mówiącej okładce - młoda dziewczyna i sądząc po hełmie- żołnierz. Czy to para? Może rodzeństwo? Do tego duży przyciągający wzrok tytuł: " Wojna uczuć". Widać coś ciekawego- myślę sobie stojąc i wyciągając rękę po tę właśnie pozycję.
 Zerkam na napis pod tytułem "Plejada niezwykłych postaci. Doskonały warsztat pisarski." 
Jodi Picoult.
Od razu uznałam, że muszę ją przeczytać skoro, książkę poleca jedna z moich ulubionych pisarek. Do tego notka od wydawcy, z której już wiem w jakim przedziale czasowym dzieje się akcja powieści - II Wojna Światowa. Zwykle, gdy fabuła jest umieszczona w tym okresie, rzadko kiedy zdarza się, aby była do niczego.
Poczułam lekkie podniecenie na myśl o zgłębianiu lektury, która przedstawia się naprawdę bardzo pozytywnie. Czy trafnie?
Chris Bohjalian
       Jak się okazało powiedzenie "Nie oceniaj książki po okładce" sprawdziło się w stu procentach.
      Chris Bohajalian to autor wielu bestsellerów, nagradzanych prestiżowymi nagrodami literackimi. Jego powieści aktualnie tłumaczy się na jedenaście języków i wydaje w dwudziestu jeden krajach. Dzięki wydawnictwu Sonia Draga możemy zapoznać się z trzema publikacjami autora: "Bez wyjścia", "Sekrety Edenu" oraz recenzowaną "Wojną uczuć". O dwóch pierwszych nie mogę powiedzieć, ani złego, ani dobrego słowa. Natomiast do tytułu ostatniego mam wiele zastrzeżeń.

 Książka opowiada historię wielu początkowo niepowiązanych...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz