czwartek, 18 października 2012

" Najstarszy" tom drugi cyklu "Dziedzictwo" Christopher Paolini"Walka trwa"

Tytuł oryginału: Eldest
Język oryginalny:angielski
Przekład na język polski: Paulina Braiter
Rok wydania: 2005
Wydawnictwo: MAG
ISBN: 83-748-000-46
Liczba stron: 616
seria/cykl wydawniczy: Dziedzictwo tom 2
Z Eragonem zawieramy przyjaźń w pierwszym tomie przygód smoczego jeźdźca. Jest ubogim chłopakiem ze wsi, lubi i musi polować , aby rodzina miała jakieś mięso na trudny okres zimy. Niedługo ukończy swoje szesnaste urodziny co jest oznaką wchodzenia w wiek męski.
Los chciał – a może i nie los?-  że w jego ręce trafia  jajo smoka. Siedzące w nim pisklę wybiera Eragona na swojego towarzysza  i wykluwa się dla niego. Od tej pory czekają ich same kłopoty i ciągła nauka. Szuka ich Galbatorix - okrutny  władca imperium - pragnący panować nad nowym jeźdźcem, a w szeregach sprzymierzeńców dochodzi do zdrady, musi też uważać, aby nie dać się zmanipulować.
Razem z nimi podróżujemy po krainie zwanej Alagaesia przeżywając ciekawe  i wciągające momenty z jego życia. Docieramy do Vardenów – tajnego zrzeszenia istot walczącego z Galbatorixem. Poznajemy krasnoludy , elfy oraz urgale i inne przeróżne stworzenia, uczymy się podstaw magii, pradawnej mowy i sztuk walki. Dorastamy, aby walczyć w wielkiej wojnie.  Bierzemy udział w bitwie i zwyciężamy niegodnego Cienia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz